Türkiye Cumhuriyeti

Hanoi Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Gençlik Kampları Hakkında Duyuru , 18.05.2015

Gençlerimiz için Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ülkemiz genelindeki toplam 25 kampında düzenlenen doğa ve deniz kamplarında 2015 yılından itibaren yurtdışında yaşayan gençlerimiz için de kontenjan ayrılmıştır.

Bu yıl pilot proje olarak başlatılan çalışma kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Antalya, Bolu, Kırşehir, Kastamonu, Mersin ve Hatay illerindeki kamplarında yurtdışında yaşayan toplam 1.012 gencimiz misafir edilecektir.

22-28 Temmuz ve 31 Temmuz-06 Ağustos ve 09-15 Ağustos 2015 tarihleri arasında birer haftalık sürelerde gerçekleştirilecek olan kamplar, 12-14 yaş grubundaki gençler için deniz, 15-17 ve 18-22 yaş grubundaki gençler için doğa kampı olmak üzere iki farklı seçenekle ve kız-erkek öğrenciler için ayrı dönemlerde düzenlenmektedir.

Kamplarla ilgili ayrıntılı bilgiye http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşılması mümkündür.

Gençlerimiz sadece uçak bileti bedellerini üstlenecek, Türkiye’ye varışlarından sonraki her türlü ulaşım, barınma ve yemek bedelleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacaktır.

Başvurular 7-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında kabul edilecek ve gençlerin hangi kamplara yerleştirildiği Haziran ayı başında açıklanacaktır.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız www.memleketim.gov.tr adresine bağlanarak Gençlik Köprüsü -> Gençlik Kampları menü başlıkları üzerinden başvurularını yapabilirler.

Tüm vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.